TMMOB 43. Dönem Genel Kurul Süreci Başladı
Spread the love

TMMOB 43.Dönem olağan Genel Kurulu bu yıl mayıs ayında yapılacak. Mayısa kadar şubeler ve odalar genel kurullarını tamamlayacak. Şubelerin genel kurullarının başlamasıyla TMMOB genel kurul süreci de başlamış oldu.

TMMOB 43.Dönem Olağan Genel Kurulu yaklaşıyor. Gelecek mayıs ayında yapılacak genel kurul öncesi odalara bağlı şubelerin genel kurulları başladı. Şubeler şubat ayında genel kurullarını tamamlayacak. Şubelerin genel kurulları tamamlandıktan sonra Oda genel kurulları başlayacak.

Oda genel kurullarında belirlenen delegeler TMMOB 43. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda toplanacak. TMMOB delegeleri TMMOB yönetim kurulu, denetleme kurulu ve onur kurulunu genel kurulun son günü yapılacak seçimle belirleyecek.

Demokrat mühendisler yönetimlere!
Devrimci, demokrat mühendisler şube ve odalardaki çalışmalarını genel kurul süreçleriyle sürdürmeye devam ediyor. Bir çok şube genel kurulunda gericilerin, AKP’lilerin oluşturduğu gruplar da liste çıkarıyor. AKP’lilerin yer aldığı listelere karşı genel kurullara katılmak ayrıca önemli.

Kadın mühendisler, ücretli genç mühendisler yönetimlere!
TMMOB Yasası’nı değiştirme planları, TMMOB’ye bağlı odaların yetkisizleştirilmesi hamleleri, idari ve mali denetimlerin bakanlıklara devredildiği düşünüldüğünde, TMMOB’nin mücadelesini gelecek dönem işyerlerinde ve sokakta görünür hale getirmek, TMMOB’nin bağımsız yapısı için oldukça önemli. Bu sebeple TMMOB’nin, TMMOB’ye bağlı oda ve şubelerin genel kurul süreçlerini aynı zamanda bir yenilenme dönemi olarak yaşaması gerekiyor. Haziran İsyanı’nın, geride bıraktığımız çalışma döneminde sokakta büyüyen mücadelenin genel kurullara yansıması gerekiyor. Kadın mühendislerin ve ücretli genç mühendislerin yönetim kurullarında yer almasını sağlayacak genel kurul dönemleri bu yenilenme için önemli bir adım olacak.

politeknik.org.tr


Spread the love