Tepkiler “İşten Çıkarma Stratejileri Paneli”ni İptal Ettirdi

Sheraton Maslak Oteli’nde yapılması planlanan İşten Çıkarma Stratejileri paneli, işçilerin protestosu sonucu iptal edildi.

 

DİSK’e bağlı Devrimci Sağlık İş, Genel İş, Sosyal İş, Enerji Sen, Birleşik Metal İş üyesi Bosch direnişçileri ve Nakliyat İş üyesi Yurtiçi Kargo direnişçileri  bugün (27 Nisan) Çalışma Bakanlığı yetkililerinin katılımı ile örgütlenen İşten Çıkarma Stratejileri panelini protesto etti.

Eyleme Politeknik üyesi mühendisler, Çağrı Merkezi Çalışanları Derneği, Plaza Eylem Platformu, BİÇDA ve DİP üyeleri de destek verdi.

İTÜ Maslak Kampusü girişinde saat 10.00’da toplanan işçiler, “Çalışma Bakanı işçi düşmanı”, “Kahrolsun işçi düşmanları” ve “Atılan işçiler geri alınsın” sloganları atarak Sheraton Maslak Oteli önüne yürüdü. Otelin önüne sendikalar adına DİSK Genel Sekreteri Arzu Atabek Çerkezoğlu bir basın açıklaması yaptı.

 

 

 

Emekçilerin Tepkileri Geri Adım Attırdı

Çerkezoğlu konuşmasına, İşten Çıkarma Stratejileri panelini protesto edeceklerini günler öncesinden açıkladıklarını belirterek başladı.

Çerkezoğlu, işçilerin tepkisi sonucunda çalışmadan sorumlu genel müdür ve sosyal güvenlikten sorumlu genel müdürün panelin konuşmacı listesinden çıkarıldığını belirtti. Ardından panelin isminin “İş İlişkilerinin Sonlanması- Fesih” olarak değiştirildiğini belirten Çerkezoğlu, tepkiler karşısında toplantının iptal edildiğini ifade etti.

Konuşmanın sonunda, işçilerin kıdem tazminatını ve kazanılmış tüm haklarını ortadan kaldırmaya çalışan AKP yandaşlarının işçileri işten atarak gözdağı vermeye çalıştığını ifade eden Çerkezoğlu, işçilerin de 1 Mayıs günü yüzbinlerce kişiyle Taksim’e çıkıp AKP’ye gözdağı vereceğini belirtti.

 

 

politeknik.org.tr