Taksim Dayanışması’ndan Gezi’nin ikinci yılında çağrı
Spread the love

Taksim Dayanışması, düzenlediği basın toplantısıyla herkesi, Haziran İsyanı’nın 2. yılında 31 Mayıs günü 13.00’te Gezi Parkı’na, 15.00’te Abbasağa ve Özgürlük Parklarına çağırdı.

Taksim Dayanışması, bugün Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda bir basın toplantısı düzenleyerek Haziran İsyanı’nın ikinci yılındaki eylem programını açıkladı. Açıklamayı dayanışma adına mimar Mücella Yapıcı ve Dr. Ali Çerkezoğlu açıklama yaptı.

Gezi’de ve parklarda buluşmaya
Gezi’de ortaya koyulan büyük isyanın halen parklarda, mahallelerde, köylerde, kentlerde farklı mücadelelerle vücut bulduğunu belirten Ali Çerkezoğlu, isyanının başladığı 31 Mayıs günü 13.00’te karanfillerle Gezi Parkı’nda, saat 15.00’te Abbasağa ve Özgürlük Parklarında olacaklarını belirtti. Çerkezoğlu, Taksim Dayanışması’nın çağrısının bir anma olmadığını, Haziran İsyanı’nda ortaya koyulan mücadeleyi, kaybedilenleri tekrar tekrar hatırlatma eylemi olduğunu söyledi.

Her yerdeyiz!
Mimar Mücella Yapıcı konuşmasında Gezi’nin genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, LGBTİ bireyleriyle onurlu bir yaşama sahip çıkma adına gerçekleşmiş ülke tarihinin en önemli halk isyanlarından biri olduğunu ve bu ruhun Türkiye’nin dört bir yanında hala devam ettirildiğini söyledi. Yapıcı, bu isyanın ikinci yılında herkesi yeniden bir araya gelmeye davet etti. Yapıcı, açıklamayı “Her yer Taksim, her yer direniş! Bu daha başlangıç mücadeleye devam!” ifadeleriyle tamamladı.

Taksim Dayanışması’nın açıklama metni için tıklayınız

Taksim Dayanışması eylem programı:

30 Mayıs saat 14.00: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi – Gezi Direnişi Tablosu’nun açılışı
31 Mayıs saat 13.00: Gezi Parkı – İsyanın 2. yılında karanfillerle Gezi buluşması
31 Mayıs saat 15.00: Abbasağa ve Göztepe Özgürlük Parkı’nda atölye-konser-forum buluşmaları

politeknik.org.tr


Spread the love