Suyuna, Toprağına, Ormanına, Emeğine Sahip Çıkanlar Buluşuyor

Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu 15-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da düzenlediği forumla sermayenin saldırılarına karşı direnenleri bir araya getiriyor. Forumun ardından 17 Ekim’de bir şenlik gerçekleştirilecek.

“Yaşamı Savunanlar İstanbul’da” başlığı ile 15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek forumun ilk gününde suya erişim hakkı için mücadele edenler, termik-nükleer santrallere, maden şirketlerine ve kum ve taş ocaklarına karşı mücadele edenler deneyimlerini paylaşacaklar. Forumun ikinci gününde ise GDO’lu ürün ve tohumlara ve suyun ticarileştirilmesine karşı mücadele edenler bir araya gelecekler. Forumlar saat 09.30’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü Saatli Bina’da gerçekleştirilecek.

17 Ekim günü saat 14.00’da ise yaşamı savunanlar bu sefer Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleştirilecek şenlikte bir araya gelecekler. Nurettin Güleç, Erdal Bayrakoğlu, Ercan Aydın ve Nejat Yavaşoğulları’nın sahne alacağı şenlikte Dersim ve Kastamonu Loç Halkoyunu Gösterileri de sergilenecek.

Platformun çağrı metni ve forum programı için tıklayınız… 

Platformun sitesine ulaşmak için tıklayınız…

politeknik.org.tr