Siverek’teki katliamda mühendislik öğrencisi de hayatını kaybetti

Urfa’da, AKP’nin kurucularından Zülfikar İzol ve kardeşlerinin faili olduğu belirtilen katliamda 6 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı. Yaşamını yitirenler arasında inşaat mühendisliği öğrencisi Musa Serhat İzol de var.

Urfa’nın Siverek ilçesi Çeltik Mahallesi’nde gerçekleşen, 15 Haziran günü ana akım medyada ‘arazi anlaşmazlığı’ şeklinde yer verilen silahlı saldırıda, aynı aileden Zozan İzol (41), Hakkı İzol (55), Meral İzol (41) ve inşaat mühendisliği öğrencisi Musa Serhat İzol (22) yaşamını yitirdi, Mehmet Metin İzol ve Yusuf Rojhat İzol yaralandı.

Katliamda ailesini kaybeden Yekbun İzol, sistematik olarak tehdit ve baskılarla topraklarından sürülmek istendiklerini, son olarak toplu katliama uğradıklarını belirtti. Yekbun İzol, faillerin, AKP’nin kurucularından olan ve uzun yıllar milletvekilliği yapan Zülfikar İzol ve kardeşlerinin olduğunu belirtti.

Mühendislik öğrencisi Serhat İzol yaşamını yitirdi

Katliamda yaşamını yitiren 22 yaşındaki Musa Serhat İzol, İskenderun Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisiydi.

politeknik.org.tr