Sirkeci Garı’nın İBB’ye devri protesto edildi
Spread the love

Emek-meslek örgütleri ve kent dayanışmaları Sirkeci Gar’ının İstanbul Büyükşehir Belediyesine devredilmesini protesto etti: “Amaçları kamusal alanlarımızı yağmalamak”

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Haydarpaşa Dayanışması ve Kadıköy Kent Dayanışması Sirkeci Gar’ının İstanbul Büyükşehir Belediyesine devri amacıyla yapılan protokole karşı dün(1 Mart) Sirkeci Gar önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı kurum ve dayanışmalar adına BTS Genel Başkanı Nazım Karakurt okudu.

Karakurt, uzun zamandır Haydarpaşa Garı’nı yok etmeye çalışan TCDD ve İBB’nin şimdi de gözünü Sirkeci Garı’na diktiğini belirtti. Karakurt, TCDD Eski Genel Müdürü’nün giderayak Sirkeci Garı’nı, İETT ve İBB’ye devrettiğini ancak demiryolu işletmeciliği için hayati önem taşıyan Sirkeci Garı’na daha önceki yıllarda da İBB’nin benzer girişimlerinin açtıkları davalarla durdurulduğunu açıkladı.

Karakurt sözlerini “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da diğer garlara karşı yapılan saldırılara nasıl karşı durmuşsak Sirkeci Garı için de aynı tavrı göstereceğimizin bilinmesi gerekir.” ifadeleriyle tamamladı.

politeknik.org.tr


Spread the love