Şehir Plancıları: Seçim bitti, parsel parsel hesap vereceksiniz

Şehir Plancıları, seçim öncesinde Bülent Arınç Melih Gökçek polemiğinde ortalığa saçılan hırsızlık ve yolsuzluk itiraflarını hatırlatarak bu suça karışan herkesin bedelini ödeyeceğini belirtti.

Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Ankara Şubesi, dün (8 Haziran) bir açıklama yayımlayarak seçim öncesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Bülent Arınç arasında geçen tartışma sırasında Gökçek’in Ankara’yı parsel parsel sattığını ve bunu 8 Haziran’dan itibaren belgeleriyle açıklayacağını söyleyen Arınç’a ifadelerini hatırlattı. ŞPO Ankara Şubesi, AKP hükümeti ile yerel yönetimlerinin ortaklaşa faili olduğu imar yolsuzluklarının tamamının kentsel kamusal alanlarla ilgili olduğunu bu nedenle Arınç’ın elindeki her türlü belgeyi derhal açıklamak zorunda olduğunu belirtti.

‘Müştereklerimiz iç çekişme malzemeniz olamaz, hesap vereceksiniz’
Şehir Plancıları kentsel kamusal alanların, doğal, kültürel, tarihi varlıklarının, kamusallıkların sermaye çıkarına siyasi iç çekişmelere malzeme edildiğini, meslek odası ve vatandaşlar olarak hırsızlık ve yolsuzlukta adı geçenlerden hesap soracaklarını vurguladı. ŞPO Ankara Şubesi açıklamasında “Her iki tarafın da çeşitli şekillerde itiraf ettiği yolsuzluk suçu karşılıksız kalmayacak, bedeli ödetilecektir. Kamuoyuna mal olmuş bu iddialar dürüst ve açık bir şekilde açıklanmaması halinde başta geçmiş dönem hükümet sözcüsü Bülent Arınç olmak üzere İçişleri Bakanlığı, Başbakanlık makamlarının hepsinin suça ortak olacağını bildiririz.” ifadelerini kullandı.

Şehir Plancıları Odası’nın açıklaması için tıklayınız

politeknik.org.tr