Saray’dan yeni KHK : En az 117 mühendis kamudan ihraç edildi

Yayımlanan yeni KHK ile en az 117’si mühendis, mimar, şehir plancısı olmak üzere 2766 kamu personeli görevinden ihraç edildi. İhraç edilenler arasında İTÜ’de açığa alınan akademisyenler ve Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi üyesi Özcan Doğan var.

Saray’ın ülkeyi yönetme biçimine döndürdüğü OHAL rejimi kapsamında Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) yayımlanmaya devam ediyor. 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. En az 117’si mühendis 2766 kamu çalışanı görevden uzaklaştırıldı. Saray yine, bilimi, barışı, akademik özgürlüğü, güvenceli çalışma yaşamını savunan kamu emekçilerini hedef aldı. “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisini imzalayan ‘akademisyenlerden 6’sı daha ihraç edildi.

Kanun Hükmünde Karaca’ya teslim olmayacağız diyen akademisyenler ihraç edildi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü tarafından açığa alınan İTÜ İnşaat Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Hüseyin Mercan ve İTÜ Türk Musikîsi Devlet Konservatuarı, Türk Halk oyunları bölümü Araştırma Görevlisi İlke Kızmaz yayımlanan KHK ile ihraç edildi.KHK kapsamında Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube üyesi Özcan Doğan işinden atıldı.

İTÜ REKTÖRÜ KARACA HUKUKSUZLUĞA DEVAM EDİYOR: 3 İHRAÇ, 2 AÇIĞA ALMA

politeknik.org.tr