Politeknik’ten İTÜ Vadi Şenliği’nde Söyleşi
Spread the love

İTÜ Vadi Yurtlarında kalan öğrencilerin bu sene ilk defa düzenledikleri İTÜ Vadi Şenliği kapsamında 23 Nisan Cuma günü “kariyerizm” ve “yetkin mühendislik” konularında bir söyleşi gerçekleştirildi.

Politeknik’ten aynı zamanda Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkan Vekili Hayati Can ile İTÜ Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi Burak Ergene’nin konuşmacı olarak katıldığı söyleşide, üniversiteleri son yıllarda esir alan kariyer olgusu ve mühendislik alanında yaşanan değişimler ile yetkin mühendislik konularında sohbet edildi.

İTÜ Vadi Yurtları’nın kantininde gerçekleştirilen sohbette mühendislik mesleğinin yaşadığı dönüşümden ve günümüz koşullarında üniversiteden çalışma koşullarına kadar sistemin mühendisleri nasıl konumlamak istediğinden bahsedildi. Bireyci ve kariyerci anlayışın başka bir çarenin mümkün olmadığını hissetirecek bir biçimde mühendislik öğrencilerine dayatıldığı, yetkin mühendislik ve belgelendirme gibi uygulamalarla da mezuniyet sonrasında mühendislerin zor şartlara mahkum edildiğine değinilen sohbet, mühendislik öğrencilerinin birlik olması ve mücadele etmesi gerektiğine dair vutgularla sona erdi.

politeknik.org.tr   


Spread the love