Politeknik mühendisleri, mimarları, plancıları yaz okullarına çağırıyor
Spread the love

Politeknik mühendisleri, mimarları, şehir plancılarını Halkevleri Yaz Okulu’nda eğlenceli bilim dersi, uzay dersi ve kent atölyesine eğitimci olmaya çağırıyor.

Halkevleri eşit, parasız, bilimsel eğitim mücadelesinin bir parçası olan yaz okullarında 10’uncu kez çocuklarla buluşuyor. Politeknik gönüllü eğitmenlerle büyüyen yaz okullarına 2011 yılından bu yana kendi müfredatıyla katılıyor. Eğlenceli bilim derslerinin eğitmenleri mühendisler, mimarlar, şehir plancıları kent atölyesi ve bu yıl ilk defa uzay dersleriyle yeniden Halkevleri 10. Yaz Okulu için hazırlanıyor.

Halkın mühendisleri mahallelerde olacak, Ensar’a yaz okulu yaptırmayacak
AKP’nin gerici politikaları kamusal yaşamda giderek yaygınlaşırken Ensar Vakfı’nda yaşanan çocukistismarları ve hiçbir yaptırım uygulamayan AKP iktidarı gericiliğin çürümüşlüğünü açığa çıkardı. Son olarak Ensar Vakfı’nın yaz okulları afişleri gericilerin bu çürümüşlükten vazgeçmeyeceklerini gösteriyor. Politeknik bu yıl aynı zamanda Ensar’a yaz okulu yaptırmamak için çocuklarla buluşacak.

Yaz okullarını birlikte büyütelim
Politeknik mesleki bilgisini çocuklarla paylaşmak isteyen, karanlığa karşı bilimi, yağmaya ve talana karşı yaşamı savunan tüm mühendisleri, mimarları, şehir plancılarını yaz okullarında gönüllü olmaya çağırıyor.

Yaz okullunda gönüllü olmak isteyen mühendisler, mimarlar ve plancılar için kayıt formu

Politeknik’in yaz okulu çağrı videosu:

Politeknik İstanbul ve Ankara’nın bir çok mahallesinde eğlenceli bilim dersleri, kent atölyesi ve uzay dersleriyle 11 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında yaz okullarında yerini alacak. Gönüllü mühendis, mimar, şehir plancılarıyla yaz okulu öncesi eğitim buluşmaları yapılacak.

afis

politeknik.org.tr


Spread the love