Politeknik Ankara ofisi 12 Ocak’ta açılıyor

Mühendislerin, mimarların, şehir plancılarının örgütü Politeknik, 12 Ocak’ta Ankara ofisini açıyor.

Mühendislerin, mimarların, plancıların hakları için çalışmayı, yaşanabilir kentler, yaşanabilir ülke mücadelesini önüne koyan ve bu yıl 10’uncu yaşını dolduran Politeknik, Ankara faaliyetlerini daha sürekli hale getirmek için Ankara ofisini açıyor. 12 Ocak Cumartesi saat 18.00’de Yüksel Caddesi Sürmeli İşhanı 22/11 adresinde yapılacak açılış için Politeknik tüm üyelerine, meslektaşlarına, mücadele dostlarına çağrıda bulundu.

Okulda, çalışma yaşamında uğraştığı karmaşık formüller kadar, ülkenin üzerine çöken karanlığı yok etmenin de formüllerini dert edinen mühendislerin;

Mimarlığın sadece ‘en büyüğü’ tasarlamak olmadığını savunan, kenti, doğal yaşam alanlarını yok eden projelerin parçası olmayı mesleki sorumluluğuna sığdıramayan mimarların;

Rantsal dönüşümün karşısında, yaşanabilir kentler için kamu yararını gözeten bütüncül bakış açısıyla planlamayı savunan şehir plancılarının örgütü Politeknik, Ankara ofisini açıyor.

Bizimle aynı kaygıları taşıyan, emeğini, bilgisini güzel bir gelecek kurma mücadelesine veren, dayanışmayı büyüten tüm dostlarımızı 12 Ocak’ta açılış kokteylimize bekliyoruz.

Politeknik

politeknik.org.tr