Plaza eylemlerinde dayanışma büyüyor

Bu çarşamba dördüncüsü yapılan Plaza Eylemlerinde Desa önünde yaklaşık 6 aydır direnen Emine Aslan ve sendikaştıkları için işten atılan Kızılay Çapa Kan Merkezi İşçileri vardı.


Saat 12.30’da IBM’in de bulunduğu Yapı Kredi Plaza önünde bir ara gelen. Tez Koop-İş ve EMO üyelerine bu hafta Deri-İş üyeleri ve Dev Sağlık-İş üyeleri de destek verdiler.

Eylemde ilk olarak EMO İstanbul Şube YK Başkanı Erhan Karaçay söz aldı. Ardından Tez Koop İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Sinan Kahraman basın açıklamasını okudu.

Açıklamanın ardından önce Deri-İş Genel Başkanı Musa Servi, ardında da sendikalştıkları için işten atılan Kızılay Kan Merkezi çalışanlarından hemşire Funda Keleş birer konuşma yaptılar. Son olarak Desa Direnişçisi Emine Aslan’ın topluluğu selamlasını ardından eylem sona erdi.

“Güvenli Bir Gelecek İçin İş Güvencesi İstiyoruz” pankartının taşındığı eylem boyunca “Yaşasın sınıf dayanışması”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Atılan işçiler geri alınsın” ve “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları atıldı.

Yoğun kar yağışına rağmen coşkusundan bir şey kaybetmeyen basın açıklamasına yaklaşık 40 kişi katıldı.

politeknik.org.tr