Plaza eylemleri beşinci haftasında

Bilişim çalışanları öncülüğüne başlatılan ve Tez Koop-İş ve EMO İstanbul Şube tarafından yürütülen Yapı Kredi Plaza önündeki çarşamba eylemleri bu hafta da gerçekleştirildi.


İşten çıkartılan IBM işçileri için dayanışma için başlatılan eylemde ilk olarak EMO İstanbul Şube Başkanı Erhan Karaçay açılış konuşması yaptı.
Ardından işten çıkartılan IBM çalışanlarından ve Tez Koop-iş Bilişim Örgütlenme Bürosu temsilcisi  Elvan Demircioğlu basın açıklamasını okudu.
Demircioğlu, “Esnek, güvencesiz ve adil olmayan çalışma koşullarının ve taşeronlaştırmanın giderek yaygınlaştığı bilişim sektöründe, güvenli bir gelecek için IBM’de başlattığımız örgütlenme mücadelesinde bizlerle aynı hedef doğrultusunda mücadele eden tüm emekçilerle, Çarşamba günleri yan yana ve omuz omuza olmaya devam edeceğiz.” dedi.
Eyleme bu hafta destek veren Eğitim Emekçileri Derneği adına Özgür Avcıoğlu, Krizin yükünün emekçilere çıkarılmasına karşı çıkacaklarını, IBM emekçilerinin mücadelesinin yanında olacaklarını belirtti.
Tez Koop-İş sendikası ve TMMOB İstanbul İKK imzalı pankartların ve EMO İstanbul Şube dövizlerinin açıldığı eyleme yaklaşık 30 kişi katıldı. Eylemde ayrıca Yapı Kredi Plaza içinde bulunan İsrail Konsolosluğu da hatırlatılarak Gazze’deki katliam kınandı.

politeknik.org.tr