Peyzaj Mimarları Odası 9. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Peyzaj Mimarları Odası Genel Kurulu ve seçimleri 27-28 Mart tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

27 Mart günü Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlık Konferans Salonu‘ndaki Genel Kurul 8.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül ORUÇKAPTAN’ın açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasının ardından 2008-2010 dönemi çalışmaları katılımcılara aktarılırken, Genel Kurul katılan delegeleri görüş ve düşüncelerini aktarması ile sürdü.

28 Mart günü yapılan seçimlerle 9. Dönem Yönetim, Denetleme, Onur Kurulları,  TMMOB 41. Dönem Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur ve Denetleme Kurulu ile TMMOB asil ve yedek delegasyonda yer alacak isimler belirlendi.

Peyzaj Mimarları Odası 9. Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Oğuz Yılmaz,  Onur Tekin Bilgen, Redife Kolçak, Veli Koca, Birsen Baltacı Kulaoğlu, Mustafa Artar, Sultan Gündüz

Denetleme Kurulu, Aysel Kökdemir, Safa Het, Oğuz Ayoğlu, Tanay Bırışçı, Faik Girit, Türkan Baycan ve Şebnem Akdağ’dan, Onur Kurulu ise Halim Perçin, Müfit Hatat, Emin Barış ve Gönül Eren’den oluştu.

TMMOB Yönetim Kurulu adayları Ayşegül Oruçkaptan, Redife Kolçak ve A. Oktan Nalbantoğlu olurken, TMMOB Denetleme Kurulu’na Alper Çabuk, TMMOB Yüksek Onur Kurulu’na ise Selami Demiralp seçildi.

politeknik.org.tr