‘Özsavunma’lara karşı Büyükşehir Yasası değişecek
Spread the love

Havuz medyası, AKP’nin Kürt illerinde sürdürdüğü savaşın karşısında duran HDP’li belediyeleri hedef gösterip, yetkilerinin tırpanlanması için Büyükşehir Yasası’nda değişikliğe gidileceğini öne sürdü.

AKP operasyonlarının sözcüsü gibi çalışan yandaş Sabah Gazetesi; HDP’li belediyeleri hedef göstererek belediyelerin güvenlik güçleriyle işbirliği yapmadığını, belediyeye ait iş makinalarıyla hendek kazılıp, bomba döşendiğini iddia etti. Sabah, büyükşehir belediyelerinin yetkilerinin tırpanlanması için Büyükşehir Yasası’nda değişikliğe gidileceğini öne sürdü.

Yetkiler Vali’ye
Sabah Gazetesi bugün (28 Aralık) yayımladığı habere göre Kürt coğrafyasındaki büyükşehir belediyelerinin yetki ve sorumluluklarına neşter vurulacak. Bu illerde bazı görevler Vali’ye devredilecek ya da görevleri üstlenmesi için 2012 yılında çıkan Büyükşehir Yasası nedeniyle kaldırılan İl Özel İdaresi yeniden kurulacak.

İtfaiye belediyeden alınacak
Sabah Gazetesi, bölgede katliam operasyonlarının bir parçası olmayı reddeden itfaiye teşkilatının da belediyeden alınacağını, merkezi bir itfaiye teşkilatının kurulacağını yazdı. Sabah, itfaiye teşkilatının AFAD’a bağlanabileceğini de belirtti.

politeknik.org.tr


Spread the love