Oruç Baba Parkı’nda inşaat başladı, şimdi mücadele zamanı!

İstanbul Fatih’te Oruç Baba Parkı önce Geylani İlim Kültür ve Eğitim Vakfı’na devredildi. Ardından inşaat çalışmaları isinsiz başladı. Parklarının gasp edilmesine karşı Oruç Baba Parkı Gönüllüleri mücadeleye çağırıyor.

İstanbul’un Fatih İlçesi’nde bulunan Oruç Baba Parkı bir süre önce Geylani İlim Kültür ve Eğitim Vakfı’na tahsis edilmişti. Vakif parkı ortadan kadırarak tekke, cami ve yurt yapmak istiyor. Vakfın parkta izinsiz bir biçimde inşaat çalışmalarını başlatması üzerine Oruç Baba Parkı Gönüllüleri, çalışmaları durdurmak için izinsiz inşaat çalışmasını belediyeye bildirdi. Bildirime rağmen parkta parke taşları sökülüyor.

Parkına sahip çıkanlara yaşam alanlarına sahip çıkanlardan destek

Oruç baba Parkı Gönüllüleri inşaatı durdrumak üzere parkta beklerken, İstanbul’un farklı yerlerinden yaşam alanlarına sahip çıkanlar gönüllülere desteğe geldi. Park önüne halkın gelmesi parke söküm işleminin durmasını sağladı.

İlk buluşma bu akşam 19.00’da

Oruç Baba Parkı Gönüllüleri iki gündür süren inşaat çalışmalarına karşı bu akşam saat 19.00’da Oruç baba parkı önüne çağrı yaptı. İstanbul Kent Savunması da İstanbul’da yaşam alanlarını savunan herkesi desteğe çağırdı.

Oruç Baba Parkı Gönüllüleri mücadeleyi büyütmeye çağırıyor

Oruç Baba Parkı’nın park olarak kalması için gönüllüler 27 Eylül Cumartesi günü parkın önüne çaya bekliyor. Yaşam savunucuları cumartesi günü saat 15.00’da parkın önünde çaylar, börekler, sandalyelerle buluşacak.

oruçbaba-afiş

 

politeknik.org.tr