‘Odanın Belirlediği Mühendislik Asgari Ücretini Biliyor Musun?’
Spread the love

TMMOB’nin SGK ile yaptığı protokolün ardından EMO ve İMO ücretli mühendislere yönelik çalışmalarını başlattı.

Temmuz ayında imzalanan protokolün ardından İMO ve EMO, SGK ile yapılan protokolü ücretli çalışan üyelerine duyurma amaçlı çalışmalara başladı.

İMO, ‘Eksik bildirimi engellemek mümkün, biliyor musun?’, ‘Odanın belirlediği mühendislik asgari ücretini biliyor musun?’ sorularının yer aldığı ve SGK protokolunun anlatıldığı afiş çalışması yaptı. Afiş İMO’nun tüm şubelerine dağıtıldı. Afiş ayrıca Ankara’da inşaat mühendislerinin istihdam edildiği kurumlara da gönderildi.

EMO, SGK ile imzalanan protokolü üyelerine mektup göndererek duyurdu. Ücretli mühendisler için hazırlanan mektupta SGK protokolü ile hedeflenen çalışmalar anlatılıyor. Aynı zamanda örgütlenme çalışması anlamına gelen mektup henüz üye olmamış yeni mezun mühendislere de gönderildi.

TMMOB ile SGK arasında yapılan protokolden sonra TMMOB’nin mühendis asgari ücretini belirlemesi bekleniyor. TMMOB Yönetim Kurulu’nun ağustos ayında gerçekleştirdiği toplantıda asgari ücretin Oda yazmanlarıyla yapılacak toplantıdan sonra belirlenmesi kararlaştırılmıştı. Oda yazmanlarıyla yapılacak toplantı tarihi henüz belirlenmedi.

politeknik.org.tr


Spread the love