Nükleer Santrallara Karşı EMO’dan Hodri Meydan!

Enerji alanında AKP hükümetinin ısrarla sürdürdüğü bir konu da Türkiye’de nükleer santral kurulmasına ilişkin düzenlemeler yapması.

Rusya’yla yapılan nükleer santral anlaşmasının meciste onaylanmasının ardından nükleer santral karşıtları ‘Anlaşma iptal edilsin’ talepleriyle mücadelelerine devam ediyor. Konuyla ilgili olarak Elektirk Mühendisleri Odası (EMO) da detaylı değerlendirmeler sunan, nükleer santralların kurulmaması yönünde AKP hükümetini uyarı niteliğinde bir çok basın açıklaması gerçekleştirmişti.

EMO İstanbul Şubesi, 4 Eylül Cumartesi günü, konunun farklı taraflarının sunum gerçekleştireceği bir panel düzenliyor. Türkiye – Rusya Nükleer Teknoloji Transfer Anlaşması Akkuyu Santralı Projesi Paneli; EMO YK Başkanı Cengiz Göltaş yöneticiliğinde, nükller santrallara olumlu bakan, Hacettepe Üniveristesi Nükleer Enerji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Şule Ergün ve Amerika’da faaliyet gösteren The Green Think Tank of Turunch Foundation’dan Prof.Dr.Hayrettin Kılıç katılımıyla gerçekleşecek. Beşiktaş Balmumcu‘da bulunan Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü salonunda 14.00‘da başlayacak panel sonunda katılımcılara sorular yöneltilebilecek.

politeknik.org.tr