‘Nöbete de Mücadeleye de Devam’

Taksim Gezi Parkı’ndaki direnişin 18. gününde Taksim Dayanışması bir açıklama yaparak “Nöbete de Mücadeleye de Devam” dedi.

Taksim Gezi Parkı’ndaki direnişin 16. gününde Taksim Dayanışması heyeti Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından dün (14 Haziran) halkın katılımıyla Gezi Parkı’nın 7 ayrı noktasında forum yapıldı.

Taksim Gezi Parkı’nda 18 gündür direnenlerin sözünü söylediği, fikirlerini paylaştığı forumun ardından Taksim Dayanışması bugün (15 Haziran) bir açıklama yaptı. Açıklamada “Nöbete de Mücadeleye de Devam” denildi.

Taksim Dayanışması tarafından yapılan açıklamada, Gezi Parkı’nda ağaç katliamını durdurmak için başlayan direnişin yurdun dört bir yanına yayıldığı, AKP’nin 11 yıllık iktidarına karşı bir mücadeleye dönüştüğü belirtildi.

Yaşanan polis şiddetinin kitleleri dağıtacağı yerde büyüttüğü belirtilirken, sergilenen haklı direniş karşısında iktidarın meşruiyetini yitirdiği ifade edildi.

Açıklamada, 18 gündür süren mücadele sırasında yaşamını yitiren ve yaralanan yurttaşlarımıza uygulanan şiddetin uygulanan şiddetin takipçisi olunacağı belirtilirken sorumlular yargı önünde hesap verene kadar mücadelenin devam edeği vurgulandı.

Açıklamanın sonunda “18 gün öncesine oranla çık daha güçlü, örgütlü ve umutluyuz” denildi. Açıklamanın tam metnine ulaşmak için tıklayınız.

politeknik.org.tr