Neriman Usta’nın açtığı dava 11 Kasım’da devam edecek

Politeknik Yönetim Kurulu ve TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Neriman Usta’nın TMMOB Yönetim Kurulu ikinci başkanı Züber Akgöl hakkında açtığı hakaret davasının ilk duruşması dün (23 Haziran) görüldü. Dava 11 Kasım’da tanıkları dinlemek üzere devam edecek.

Politeknik ve TMMOB YK üyesi Neriman Usta’nın, kendisine hakaret ve tehditlerle saldıran TMMOB YK ikinci başkanı Züber Akgöl’e karşı açtığı davanın ilk duruşması 23 Haziran Salı günü görüldü. Kimlik tespitlerinin ardından hakim ilk olarak Züber Akgöl’e Neriman Usta’ya yaptığı saldırı ve hakaretleri kabul edip etmediğini sordu. Akgöl yalnızca ‘aslı yoktur’ cevabıyla ifadesini bitirdi.

Neriman Usta mahkemedeki ifadesinde; yaşadıklarını, Züber Akgöl’ün hakaret içeren sözlerini belirterek anlattı.

Neriman Usta’nın Züber Akgöl’ün saldırı ve hakaretlerine karşı açtığı dava tanıkları dinlemek üzere 11 Kasım’da devam edecek.

Züber Akgöl’ün tanıkları
Züber Akgöl’ün avukatı mahkemeye 11 kişilik tanık listesi sundu. TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri Gölay Şakiroğulları (BMO), Zeyneti Bayri Ünal (ÇMO), Kemal Zeki Taydaş (GıdaMO), Feyyaz Ataç (İç Mimarlar O.), Murat Fırat (JFMO), Ercan Bayrak (JeolojiMO), Mehmet Besleme (KMO), Mehmet Torun (MadenMO), Cemalettin Küçük (Metalurji ve Malzeme MO), Bahattin Şahin (MO) ve TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Züber Akgöl’ün tanık listesinde yer alan isimler. 11 Kasım’daki duruşmada Gölay Şakiroğulları, Zeyneti Bayri Ünal ve Kemal Zeki Taydaş, Akgöl’ün tanıkları olarak dinlenecek.

politeknik.org.tr