Mühendislik ve Mimarlık Öğrencileri Tüm Türkiye’de Tartışıyor

Mühendislik ve mimarlık öğrencileri 9-22 Nisan tarihlerinde Politeknik-Genç’in çağrısıyla 9 farklı ilde alacağı toplantılarda sorunlarını masaya yatıracak.

Üniversitelerinde piyasalaştırma ve kariyerizmin kıskacına alınmış, aldığı eğitimin niteliği gün geçtikçe daha da düşen, güvencesizlik/işsizlikten başka bir gelecek vaat edilmeyen birkaç sene sonranın ücretli çalışan ya da işsiz mühendisleri biraraya geliyor. Yetkin,yetkili,uzman hangi isimle olursa olsun geleceğinin elinden alınmasına izin vermeyecek, sermayedarların/şirketlerin oyuncağı olmadığını bilen, üniversitesine, mesleğine ve geleceğine sahip çıkan öğrenciler, tüm bu sorunlara karşı mücadele için ne yapabileceklerini tartışacaklar.

9 Nisan’da İstanbul, 10 Nisan’da İzmir, 11 Nisan’da Trabzon ve Ankara, 13 Nisan’da Eskişehir, 16 Nisan’da Kocaeli, 17 Nisan’da Bolu, 18 Nisan’da Bursa, 22 Nisan’da Mersin’de gerçekleştirilecek toplantılar sonrasında çıkarılacak sonuçlar 23-24-25 Nisan’da Düzce/Akçakoca’da yapılacak olan “2. Politeknik Kampı”nda biraraya getirilerek önümüzdeki dönemin mücadele programı oluşturulacak.

Tüm mühendislik, mimarlık, planlama öğrencileri yapılacak toplantılara davetlidir.   

İletişim için: 0535 4987264

polieknik.org.tr