Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları Kobane ve Şengal halklarıyla dayanışmayı sürdürüyor

Politeknik olarak IŞİD saldırıları sonrası Türkiye’ye sığınan Kobane ve Şengal halkları ile dayanışmayı sürdürüyoruz. Bölgedeki sığınma kampları için kuru gıda topluyoruz.

Politeknik olarak gericiliğe ve şavaşa karşı Kobane ve Şengal halkına sahip çıkmak için aylar önce başlattığımız dayanışmayı şimdi de kuru gıda toplayarak sürdürüyoruz. AKP’nin gerici ve kirli savaş oyunu sonucunda onbinlerce Suriyeli, Rojavalı, Türkmen, Ezidi’nin kaçarak sığındığı ve şimdi de yaşam savaşı verdiği Suruç ve Silopi’ye halkın mühendisleri mimarları şehir plancıları olarak kuru gıda göndereceğiz.

Savaşa ve gericiliğe karşı dayanışma sürüyor, sürecek
Aylar önce TMMOB Diyarbakır İKK’nı başlattığı dayanışma kampanyası kapsamında bulunduğumuz her ilde yaptığımız çağrılarla temel insani ihtiyaç malzemeleri toplayarak bölgeye ulaştırmış, sonrasında dayanışma gösteren meslektaşlarımızın bize ulaştırdığı kışlık battaniyeleri bölgeye göndermiştik. Son olarak “1 günlük emeğini Kobane ve Şengal halklarına ver” diyerek mühendislere mimarlara plancılara çağrı yapmış böylece barınma ihtiyacını gidermek üzere aldığımız kışlık çadırları Suruç’a ulaştırmıştık. Şimdi de, halkın mühendisleri, mimarları, şehir plancıları olarak toplayacağımız kuru gıdalarla AKP’nin geri-mezhepçi savaşına karşı Kobane ve Şengal halklarıyla dayanışmayı sürdüreceğiz.

politeknik.org.tr