Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları bir günlük emeğini Kobane ve Şengal halkları için veriyor
Spread the love

AKP’nin gerici ve kirli savaş oyunu binlerce Kobaneliyi, Suriyeliyi, Rojavalıyı, Türkmen’i, Ezidi’yi trajediye sürükledi. AKP, eli kanlı çete IŞİD’e her türlü desteği verirken, savaş; halkları canından, yerinden, yurdundan etti. Kobaneliler bir ayı aşkın süredir katil IŞİD çetelerine karşı tanklara, toplara rağmen bir özgürlük ve yaşam mücadelesi veriyor.

IŞİD zulmünden kaçarak yaşamak için sınırdan geçenler ise sağlıklı- insanca yaşam koşulların sağlandığı yaşam alanlarına ihtiyaç duyuyor. Türkiye’ye sığınan halklar şimdi de zorlu kış şartlarının mücadelesini veriyor.

Bir günlük emeğini Kobane ve Şengal halkı için ver

Şimdi özgürlüğümüz için, kardeşçe yaşamak için savaşa ve gericiliğe karşı mücadele zamanı. Şimdi Ortadoğu halklarıyla dayanışmayı büyütme zamanı.

AKP’nin yarattığı savaşa, gericiliğe karşı halkların özgürce, barış içinde kardeşçe yaşaması için dayanışma ve mücadele zamanı.

Şengal ve Kobane halkları için başlatılan yardım kampanyası* devam ediyor. Bizler de bu dayanışma çağrısını mühendislere ulaştırmaya devam ediyoruz. Mühendisleri, mimarları, plancıları ayda bir gün Kobane ve Şengal halkları için çalışmaya çağırıyoruz.

Bir günlük emeğimizi, AKP destekli IŞİD çetelerinin zulmünden kaçan Kobane ve Şengal halkının kış şartlarında temel insani ihtiyaçlarını gidermek için verelim.

Politeknik

* TMMOB Diyarbakır İlk Koordinasyon kurulunun başlattığı kampanya ile Türkiye’nin dört bir yanından Suruç’a, Silopi’ye insani ihtiyaç malzemeleri gönderiyoruz. Malzemelerimizi TMMOB’nin yardım kampanyası aracılığıyla Suruç ve Silopi’ye ulaştıracağız.

afis_kobane_isid

 

10609063_10154739969705134_1142816570_n

politeknik.org.tr


Spread the love