Mühendisler, mimarlar, plancılar yaz okullarına, gönüllü olmaya! – Politeknik
Spread the love

Biz mühendisler, mimarlar, plancıları, bu yaz da çocuklarla hem eğleniyor hem de bilim dersleri, uzay dersleri, zeka oyunları ve kent tasarım atölyelerinde buluşuyor olacağız.

Her yıl onlarca gönüllünün yüzlerce çocukla buluştuğu Halkevleri Yaz Okulu 11 yaşında. İstanbul’un birçok mahallesinde çocuklarla bir araya geleceğiz. İktidarın Ensar karanlığına, gerici eğitim baskısına karşı bilimi, bilimsel eğitimi savunmak üzere eğlenceli bilim derslerini mahallelere taşıyoruz. Kentin ve doğanın her bir köşesinin çeşitli projelerle delik deşik edildiği bu dönemde başka bir yaşamı planlamak üzere kent atölyelerimizi çocuklarla buluşturuyoruz. Uzay’ın derinliğine uzay dersleriyle giriyoruz. Zeka oyunları dersi ise bu yıl ilk defa çocuklarla buluşacak.

Eğlenceli Bilim derslerinde hem eğleniyoruz hem sorguluyoruz!
Eğlenceli Bilim derslerinde, deneylerle ezberlemeden öğrenmenin, sıkılmadan eğlenmenin yollarını arıyoruz. Bilgimizi, mesleki formasyonumuzu çocuklarla paylaşıyoruz, beraber sorguluyoruz, beraber tartışıyoruz.

Kent tasarım atölyelerinde özlem duyduğumuz kenti keşfediyoruz!
Her yer inşaat her yer şantiye… Oynayacak alanlarımız yok… Parklar yetersiz… Sokaklar arabalara ait ve güvenli değil… Çocukların gözünden kenti yeniden keşfetmeye, hayallerindeki kenti yeniden oluşturmaya ne dersin? Kent tasarım atölyesinde hapsolduğumuz kent hayatının sıkıcı, sıradan, steril mekanlarında ‘gri’ hayallere mahkum edilen çocuklarla birlikte “Nasıl bir kent istiyoruz?” sorusuna cevap bulmaya çalışıyoruz.

Bu çağrı plazadaki, ofisteki, şantiyedeki meslektaşlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza!
Yaz okullarında gönüllü olalım, eğlenceli bilim dersleri, kent atölyelerini, uzay derslerini birlikte yapalım!
3-31 Temmuz arası gerçekleşecek yaz okullarında senin de yapabileceğin bir şey var!

Politeknik

Yaz okullarında gönüllü olmak için tıklayınız

İstanbul:
Eğlenceli Bilim Gönüllü Toplantısı: 20 Haziran Salı 19.30 Abbasağa Parkı
Kent Atölyesi Gönüllü Toplantısı: 17 Haziran Cumartesi 11.00 Abbasağa Parkı

Ankara
Eğlenceli Bilim Gönüllü Toplantısı: 22 Haziran 19.30
TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi Necatibey Cad. Sezenler Sok. Lozan Apt. No: 2/13 Kızılay/ANKARA


Spread the love