Mühendisler, mimarlar, plancılar Adalet Yürüyüşü’ne katılacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü 6’ıncı gününde. İşçilerin, sanatçıların, demokratik kitle örgütlerinin katıldığı yürüyüşe TMMOB de katılacağını açıkladı. DİSK bugün (20 Haziran) “Adalet halkın ekmeğidir” diyerek Bulak Köyü’nden yürüyüşe dahil oldu.

AKP-Saray iktidarının OHAL ve KHK’lerle inşa etmeye çalıştığı tek adam rejiminin hukuksuz politikalarına karşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü, 6’ıncı gününde Bulak Köyü’nden devam etti. Demokratik kitle örgütlerinin, emek ve meslek örgütlerinin, sanatçıların adalet yürüyüşüne desteği devam ediyor. TMMOB de resmi sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile Ankara’dan İstanbul’a devam eden yürüyüşe 22 Haziran’da katılacağını açıkladı.

‘Adalet halkın emeğidir’
Yürüyüşün altıncı gününde sabahın erken saatlerinde Bulak Köyü’nden hareket edilirken, yürüyüşe DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ile DİSK’e bağlı sendikaların yönetici ve üyeleri katılım sağladı. ‘Adalet halkın emeğidir’ pankartı ile yürüyen DİSK, çalışma yaşamında her türlü hak gaspına karşı mücadele edenlerin adalet taleplerinin sağlanması için yürüyüşü büyütmeye devam edeceklerini belirtti.

politeknik.org.tr