Mühendisler akademisyenler için ‘Barış Nöbeti’ndeydi: “22 Nisan’da duvarları yıkmaya, Çağlayan Adliyesi’ne”

Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları İstanbul’da “Barış için akademisyenler” bildirisine imza attığı için tutuklanan Meral Camcı ve Esra Mungan’ın tutuklu bulunduğu Bakırköy Kapalı Cezaevi önünde nöbetteydi: “22 Nisan’da duvarları yıkmaya, Çağlayan Adliyesi’ne”

‘Barış için Akademisyenler’in “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza atan ve bu gerekçeyle tutuklanan dört akademisyenden Meral Camcı ve Esra Mungan’ın yattığı Bakırköy cezaevi önündeki nöbet devam ediyor. Mühendisler, mimarlar, şehir plancıları da Politeknik’in çağrısıyla 10 Nisan’da cezaevi önünde nöbet tuttu. ‘Barış için Akademisyenler’ in başlattığı Barış Nöbeti’ne katılan mühendisler AKP’nin kirli savaş politkalarına karşı duran meslektaşlarına, dostlarına sahip çıktı.

10 Nisan’daki Barış Nöbeti’nde İşçi Filmleri Festivali gönüllüleri, Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV) da katıldı. Cezaevi önünde akademisyenler için tiyatro gösterimi yapıldı, uçurtmalar hazırlandı.

“22 Nisan’da duvarları yıkmaya, Çağlayan Adliyesi’ne”
Akademisyenlerin 22 Nisan’da Çağlayan Adliyesi’nde başlayacak olan davasına için nöbet sırasında küçük bir çağrı videosu çeken mühendisler; meslektaşları kimya mühendisi Meral Camcı’nın “O duvarları kaldıracağız ve özgürleşeceğiz. İçeriden ve dışarıdan” sözlerine atıfta bulunarak özgürlüğü, barışı, yaşamı hapsetmeye çalışanlara karşı “22 Nisan’da duvarları yıkmaya, Çağlayan Adliyesi’ne”çağrısı yaptı.

b_n_4 b_n_3 b_n_2 b_n_1

politeknik.org.tr