MMO Kocaeli Şubesi Öğrenci Komisyonu: Yaşar Seğmen’e Özgürlük!

Kocaeli’de 22 Kasım 2011 gününün sabahı ‘terör örgütü operasyonu’ adı verilen operasyon kapsamında gözaltına alınan ve şu an Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Yaşar Seğmen’e fakültedeki arkadaşları sahip çıktı
 
Basın açıklamasını makine mühendisliği öğrencisi ve geçmiş dönemlerde Yaşar’ın sınıf arkadaşı olan Taner Aktekin okudu. Aktekin: “MMO öğrenci komisyonunda geçtiğimiz dönem aktif çalışma yürütmüş olan arkadaşımız gözaltına alındığı zaman şahsına; ‘Ulaşım zammını protesto eylemlerine katıldığınız söyleniyor, bir örgütten mi emir aldınız?”, “Halkı isyana teşvik ettiğiniz söyleniyor, niye böyle bir şey yaptınız?”, “Mahir Çayan ve Deniz Gezmiş’leri andığınız ve çeşitli terör örgütleri lehine slogan attığınız söyleniyor, bu örgütlerle bağlantınız ne?” gibi sorular yöneltilmiştir. İktidara karşı her muhalefet edenin, her hakkını arayanın tutuklandığını vurgulayan Aktekin, yargının siyasallaştığının ve insanları sindirme aracı olarak kullanıldığının ortada olduğunu söyledi. 
Son olarak Aktekin 9 Aralık’ta Ankara’da başlayacak olan Hopa davası için “180i aşkın gündür tutuklu bulunan öğrenci arkadaşlarımıza açılan davanın ilk duruşması 9 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecektir. En temel haklarımızın yargılanacağı bu dava için de Ankara Adliyesi önünde olacağız.” dedi.
MMO Öğrenci Komisyonu ayrıca yakın zamanda aktif hale gelecek http://yasarsegmeneozgurluk.blogspot.com/ adresli blog aracılığı ile olayı kamuoyuna ulaştırmayı ve bu konuda daha fazla destek toplamayı amaçlıyor. 
politeknik.org.tr