MMO İstanbul Şubesi’nde Demokrat Mühendisler Farklı Kazandı

MMO İstanbul Şubesi’nde 30. Dönem Genel Kurulu ve seçimleri 21-22 Ocak’ta gerçekleştirildi. 3500’e yakın üyenin katılım gösterdiği seçimleri Demokrat Mühendisler 2750’ye yakın oy alarak kazandı.

21-22 Ocak’ta Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen MMO İstanbul Şubesi Genel Kurulu sona erdi. Resmi olmayan rakamlara göre Demokrat Makina Mühendisleri 2750’ye yakın oy alarak yeni dönem yönetim kuruluna seçilirken, gerici ve faşistlerin oluşturduğu Meslekte Birlik listesi 700 oyda kaldı.

Seçimden Notlar:

– 30. dönem yönetim kurulu seçimlerine Demokrat Mühendisler mavi liste ile, ülkücü ve gericilerin desteklediği Meslekte Birlik Grubu beyaz liste ile katıldı.
– Seçimlere 29. Dönem seçimleriyle yaklaşık olarak aynı sayıda üye katılım gösterdi. 22000’den fazla üyesi olan MMO İstanbul Şubesi seçimlerinde katılım 3500’de kaldı.
– Seçimlere tek liste olarak katılan Demokrat Makina Mühendisleri’nin oylarında geçtiğimiz döneme göre ufak bir artış göze çarparken, geçen dönem 1000’in üzerinde oy alan Meslekte Birlik Grubu’nun oyları ciddi bir biçimde düşerek 700’de kaldı.
– Geçtiğimiz dönemlerin aksine genç üyelerin oy kullandığı son sandıklarda Demokrat Mühendisler bu dönem ciddi bir üstünlük sağladı. Genç üyelerin sandıklarında katılım oranı geçen senelere kıyasla yükselirken, son üç sandıktaki oyların % 75’i Demokrat Mühendislere çıktı.
– Seçimler sonucunda yeni dönem yönetim kurulu asıl üyeleri Zeki Arslan, Süleyman Solmaz, Cenk Cihangir, Osman Serter, Orhan Atilla, Remzi Çakmaklı ve Zafer Güzey: yedek üyeleri ise Aydın Güçkıran, Şebnem Cengiz, Ahmet Batmaz, Kamber Korkmaz, Nurcan Bastan, Cemal Ahmet Akçakaya ve Nurdoğan Oto oldu.

politeknik.org.tr