Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden Bulunan ‘Böcek’in Ses Kayıtları Yayınlandı
Spread the love

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde ortaya çıkan “Böcek”  adı verilen ses dinleme cihazının kayıtları yayınlandı. Ses kayıtlarını değerlendiren Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan  “Kamu yararına çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ‘böcek’ adı verilen ses dinleme cihazı üzerine Mimarlar Odası teknik görevlileri inceleme yaptı. İnceleme üzerine yayınlanan ses kayıtları ile ilgili Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Ali Hakkan bir basın toplantısı düzenledi. 
Hakkan, cihazın organize olan bir ekip tarafından yerleştirildiğini belirterek, “Kayıtlarda bir takım net bilgiler var. İsimlere kadar geçiyor. Araştırılırsa ciddi sonuçlara ulaşılacaktır” dedi. Hakkan, “6 kişinin ismi geçiyor. Tespit ettiğimiz isimleri ve DVD’ye çektiğimiz kayıtları savcılığa bildirdik. Bize gözdağı vereceklerini sanıyorlar ama yanılıyorlar. Biz kamu yararı için uğraşmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Hakkan, oda binasında geniş çaplı tarama yapılacağını da söyledi.
Ses kayıtlarına ulaşmak için tıklayınız.
 
 
www.arkitera.com’dan faydalanılmıştır

Spread the love