Mimarlar Ankara’da ‘Kiralık İşçi Yasası’nı tartışıyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, çalışma yaşamında meslektaşlarını da etkileyecek olan “Kiralık İşçilik Yasası”nı konuşmak üzere panel düzenliyor.

kiralk_i

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar Komisyonu; yasa haline getirilmeye çalışılan “Özel İstihdam Büroları/Kiralık işçilik” düzenlemesinin çalışma yaşamında mimarlar için ne anlama geldiğini tartışmak üzere panel düzenliyor. 30 Nisan Cumartesi saat 15.00’te başlayacak olan “Kiralık İşçilik Paneli” Mimarlar Odası Ankara Şubesi binasında yapılacak.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin panel çağrısı şöyle;

Belirsiz bir işveren, esnetilmiş çalışma koşulları, törpülenen işçi hakları… “Kiralık İşçilik Yasası” olarak da bilinen tasarı yasalaşırsa iş yerlerinin Özel İstihdam Büroları (ÖİB) aracılığıyla kiralık çalışanlar edinmeleri mümkün hale gelecek.

Mimarlık mesleği çalışanlarını da doğrudan etkileyecek olan bu yasa tasarısının içeriği ve iş hukukunda yaşanacak dönüşüm hakkında detaylı bilgi edinmek ve sorularımızı cevaplandırmak üzere, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Ücretli Çalışan ve İşsiz Mimarlar Komisyonu tarafından “Kiralık İşçilik Paneli” düzenlenecektir. Katılımınız için bilgilerinize sunarız.

politeknik.org.tr