Metalurji Mühendisleri Odası 2.Öğrenci Kurultayı Gerçekleştirildi

12 Aralık 2009 Cumartesi günü 200’den fazla arkadaşımızın katılımıyla TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası Metalurji Genç 2.Öğrenci Kurultayı Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu’nda gerçekleştirildi.

İlk olarak Metalurji Genç adına Ceyhun Yıldırım kriz ve öğrenci sorunları ve öğrenci örgütlülüğü üzerine bir konuşma yaptı. Ardından sırasıyla TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir ve TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Küçük açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi okullarından katılımla gerçekleştirilen kurultayda,  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Eğitimi ve Yetkin Mühendislik, Dünyada ve Türkiye’de Metalurji Sektörü ve Kriz, Mühendislik Etiği, Metalurji ve Kadın, Metalurji Sektöründe Enerji Sorunu ve Çözüm Önerileri ve Türkiye’de Paslanmaz Çelik Neden Üretilemiyor? başlıklı konular sunulup tartışıldı. Masalın Aslı grubunun konseri ardından büyük bir coşkuyla kurultay sona erdi.

kaynak: metalurjigenc.org