Metalurji Genç Sinter Metal direnişiyle dayanışıyor

Metalurji Genç, İstanbul Ümraniye İMES Sanayi Sitesinde direnişte olan Sinter Metal işçileriyle dayanışmak amacıyla bir ziyaret düzenliyor.


Konuyla ilgili yapılan açıklamayı yayınlıyoruz:

“Kriz söylentileri ile birlikte binlerce metal sektörü çalışanı işten çıkarıldı. Son dönemde bu işten atmalara karşı Ümraniye İMES’te Sinter Metal çalışanları fabrika önünde sürekli eyleme başladılar ve uzun soluklu bir iş olduğu için gıda ihtiyaçları var. Bunları da karşılayabilmek için isterseniz gıda maddelerini kendiniz alıp gelebilirsiniz ya da perşembe sabahı Metalurji Mühendisleri Odası’na istediğiniz miktarda para ile gelirseniz birlikte alırız. Miktarda sınırlama yoktur.

Eğer ilerde bizlerde aynı durumda olmak istemiyorsak bu dayanışmaya destek vermek zorundayız.

29 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de Metalurji Mühendisleri Odası’nda toplanıp saat 14.00’de IMES’te olunacak şekilde hareket edilecek ve sendika tarafından belirlenen listedeki gıda maddelerinin(Kurufasulye, kırmızı mercimek, pirinç) temin edilecektir.

Tüm Metalurji,Malzeme,Seramik Mühendisi adayı ve diğer meslek dallarındaki öğrenci arkadaşlarımızı bu direnişe desteğe çağırıyoruz.”

 

Kaynak: www.metalurjigenc.com