‘Mega projeler duracak, başka yolu yok!’
Spread the love

İstanbul Kent Savunması ve Kuzey Ormanları Savunması; 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul projelerine karşı başlatılan “İstanbul’a Nefes Ol” kampanyası için Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Eylemle birlikte açılan kampanya masasında katil projelere karşı imzalar toplanmaya başlandı.

Yaşam savunucuları, İstanbul’un kuzey aksında başlatılan ve İstanbul’un yaşam varlıklarını tehdit eden 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul projelerine karşı “İstanbul’a Nefes Ol” diyerek dün (5 Temmuz) Beyoğlu Tünel Meydanı’ndan Galatasaray Lisesi’ne yürüdü. Kuzey Ormanları’ndaki katil projelere karşı başlatılan “İstanbul’a nefes ol” kampanyasının ilk eylemine CHP İstanbul milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Gülay Erikçi ile HDP İstanbul milletvekilleri Sezai Temelli ve Beyza Üstün de katıldı.

“Bu inşaatlar duracak, başka yolu yok!”
İstanbul Kent Savunması adına konuşan Deniz Özgür, İstanbul’un geleceği yok sayılıp ulaşım projesi denilerek başlatılan katliam ve talan projelerini durduracaklarını söyledi. Özgür, projesi iptal edilen 3. Köprü’nün hukuksuzluğunu köprü ayağının inşaatı önünde de haykırdıklarını söyledi. Özgür, 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul’u yaptırmayacaklarını vurguladı ve “Buradan hiçbir yere gitmeyeceğiz ve Kuzey Ormanları’na sahip çıkacağız. İstanbul’a nefes olacağız” diyerek İstanbulları imza kampanyasını büyütmeye davet etti.

Eylem horonlarla son bulurken imza standında imzalar toplanmaya başladı, hazırlanan çaputlar dağıtıldı. Çaputları bir ağaca bağlayarak #İstanbulaNefesOl hastagiyle paylaşabilir ve nefesol.kuzeyormanlari.org adresinden imza verebilirsiniz.

CJKS6jLUYAEkTLQCJKFIeHWwAA7h2w CJKFG7kWIAACiTlCJKA2JmWUAAJG5SCJKM31kWcAERGMe CJKHbs2WsAAUPL7CJJ3iVwW8AAAdVP CJJ3hvUWsAAu10D

politeknik.org.tr 


Spread the love