Kuzey Ormanları’nı savunanlar Istrancalar’da kampta buluşuyor

Kuzey Ormanları Savunması, enerji ve maden projeleriyle kuşatılan Trakya halkı ile dayanışmak, Kuzey Ormanları’nı katleden projelere karşı ortak savunma hattı kurmak üzere 5-6 Eylül tarihlerinde Saray-Kıyıköy arasında Laladere mevkiinde kamp kuracak.

Termik santraller, taş, maden ve kum ocakları, RES ve Türk Akım Projesi gibi sadece sermaye yararı taşıyan doğa katili yüzlerce projeye direnen Istrancalar’da yapılacak kampta; keşif ve gözlem yapılacak. Kampta, projelerden etkilenen Kıyıköy, Saray, Vize, Demirköy, İğneada köylüleriyle forumlar düzenlenecek.

Kuzey Ormanları Savunması’nın kamp için yaptığı çağrı şöyle;

Bu toprakların bugüne kadar görmediği bir barbarlık ormanlarımızda kol geziyor. Termik santraller, taş, maden ve kum ocakları, RES ve enerji nakil hatları gibi doğa katili yüzlerce projeye direnen Istrancalar, şimdi de ortasından “doğalgaz boru hattı” geçirilerek parçalanmak isteniyor. Kıyıköylüler, Saraylılar, Vizeliler, Demirköylüler, İğneadalılar.. yüzlerce yıldır içinde yaşadıkları, sayısız canlının suyu, nefesi, yuvası olan Kuzey Ormanları’nı savunan Trakya Halkının yanındayız.

5 – 6 Eylül’de Saray-Kıyıköy arasında Kuzey Ormanları’nın Laladere mevkiinde kamp kuracak, bölgeyi savunan kardeşlerimizle birlikte olacağız.

Kamp bölge halkıyla forum, keşif ve gözlem amaçlıdır. Kaldırılacak araç sınırlı sayıdadır. Kampa katılım için mutlaka arayınız.
İletişim tel: 537 274 08 22

kiy_koy_af

politeknik.org.tr