Kuzey Ormanları İçin 28 Eylül’de Galatasaray’a

Kuzey Ormanları Savunması, yaşam alanlarımıza yönelik saldırılara karşı basın açıklamasına çağırıyor.

Kuzey Ormanları Savunması, 3. Köprü ve 3. Havalimanı projeleriyle katledilen ormanları savunmak için basın açıklamasına çağırıyor. Yaşam alanlarımıza yönelik saldırılara karşı 28 Eylül Cumartesi günü saat 16.00‘da Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yapılacak.

Kuzey ormanları savunması’nın eyleme çağrı metni şu şekilde;

Kuzey ormanları seni çağırıyor!
İstanbul’un kalan son ormanlarını savunmak için seni, 28 eylül cumartesi saat 16:00’da Galatasaray meydanında yapacağımız Kuzey Ormanları Savunması basın açıklamasına bekliyoruz.

3. Köprü ve 3. havalimanı İstanbul’un ulaşımı için planlanmış projeler değildir. Bu projeler İstanbullu’ların yaşam kalitelerini gözardı eden ve yaşamın sürdürülebilirliğini yok etmeye yönelik projelerdir. İstanbul’un ulaşımı için çözüm projeleri mevcuttur. Sadece rantı düşünenler gerçek çözüm projelerinden söz edilmesine dahi fırsat vermemektedirler. Bizler tüm İstanbullu’ları bu kısır döngüyü tersine çevirmek yani bu akıl dışı projeleri durdurmak için mücadele etmeğe ve yok olmanın eşiğine gelen Kuzey ormanlarının sadece son oksijen kaynağımız olan ağaçlarını değil, su kaynaklarımızı, hayvanları ve binlerce insanın yaşam ve geçim kaynağı olan tarım alanlarını savunmaya çağırıyoruz. Karşı çıkmazsak, bunların tamamı kısa bir süre içinde yok olacak. Yani bugün kuzey ormanlarını savunmazsak, yarına ne temiz havamız, ne temiz suyumuz ve ne de üzerinde yaşayabileceğimiz temiz bir toprak parçamız kalacak. Yarın çok geç olacak!

Kuzey Ormanları Savunması

politeknik.org.tr