Küçükçekmeceliler Ziraat Okulu’na Sahip Çıkıyor
Spread the love

İlim Yayma Vakfı isimli gerici bir yapıya özel üniversite inşa etmesi için 20 yıllığına kiralanan ve bölgenin en geniş yeşil alanlarından birine kurulu olan Ziraat Okulu’nu geri kazanmak için Küçükçekmeceliler direnmeye devam ediyor.

Halk, oluşturduğu Küçükçekmece Yaşam ve Çevre Meclisi aracılığıyla hem yaşam alanlarını elinden alacak hem de gericiliğin yaygınlaştırılacağı merkezlerden birine dönüşecek olan özel üniversite yapımına karşı çıkmaya devam ediyor. Meclis tarafından 27 Mart Pazar günü saat 14.00’da Halkalı Meydanı’nda bir buluşma gerçekleştirilerek, AKP tarafından bizzat Tayyip Erdoğan ve birçok AKP’li bakanın kurucusu olduğu bir vakfa peşkeş çekilen Ziraat Okulu’nun ve arazisinin kamu yararına kullanılması ve halka açılması taleplerini bir kez daha dillendirecek.

Meclis tarafından 13 Mart Pazar günü Sefaköy Çarşı içerisinde bir yürüyüş düzenlenerek tüm Küçükçekmece halkı 27 Mart günü yapılacak buluşmaya davet edildi. Ayrıca aynı gün Küçükçekmece Belediyesi önünde her hafta çadır açarak haklarını talep eden Ayazma’da gerçekleştirilen kentsel dönüşümün mağduru aileler meclis tarafından ziyaret edildi. 

politeknik.org.tr

 


Spread the love