Kolin 6000 zeytin ağacını kesti, Yırcalılara saldırdı
Spread the love

Kolin’in özel güvenlik görevlileri gece yine Yırcalılara saldırdı, sabah şafak baskını ile de dozerler 6 bin civarında zeytin ağaçlarını söktü

Manisa’nın Soma ilçesine bağlı Yırca köyünde zeytinlikleri talan ederek termik santral yapılmasına karşı çıkan köylülere Kolin şirketinin özel güvenlik görevlileri gece bir kez daha saldırdı. Sabah 6.00’da ise şafak baskını ile 6 bin civarında ağaç kesildi.

Dozerler ağaçları kökünden söktü

Gece yaşanan saldırıdan sonra sabaha karşı 06.00 sıralarında dozerlerle birlikte termik santralin yapılacağı alana giren görevliler, zeytin ağaçlarını kökünden söktü.

Kolin’in ağaç katliamını köylüler, Yırca Köyü adlı twitter hesabından şu mesajlar paylaşıldı:

“Bu sabah 06.30’da Kolin’e ait 6 kepçe zeytinleri kesti. Engellemeye çalışan halkı darp etti. Jandarma herşey sona erdikten sonra geldi.

Sabaha karşı direnmemize rağmen joplarla sopalarla darpla gazla engelleyerek 6 bine yakın zeytin ağacımızı kestiler. 6 bin hepsi gitti. “

Özel güvenlik görevlileri dikenli tellerle çevrili olan alanda nöbet tutanların alana girişini de engelledi. Ağaçlar söküldükten sonra olay yerine giden jandarma ekiplerine, köylüler tepki gösterdi.

Kaynak: Sendika.Org


Spread the love