KMO İstanbul Şubede Devrimci Demokratlar Rakipsiz Kazandı

Kimya Mühendisleri  Odası İstanbul Şubesi 43. Olağan Genel Kurulu ve seçimleri 11-12 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi. Seçimlere şube yönetimine aday  devrimci demokratların yer aldığı tek liste girerek Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin yönetimini aldı.


Genel kurulun ilk gününde 42.Dönem adına söz alan Kimya Mühendisleri Odası yönetim kurulu üyeleri, AKP’nin Neoliberal politikalarının ülke üzerinde yarattığı tahribata karşı örgüt olarak   dik durduklarını bundan sonra daha güçlü bir saldırı olacağı bilinciyle mesleğimize odamıza daha çok sahip çıkacaklarını vurguladılar

42.dönemde Yapılan çalışmalara değinen yönetim kurulu üyeleri;

– Biber gazının zararları konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler biber gazının ölümcül olabileceğini  defalarca açıkladık ama henüz bu konuda önlem alınmadığı ve bunun  sonucunda  Hopa olaylarında Emekli  Öğretmen Metin LOKUMCU’nun hayatını kaybettiğine değinildi.

– Olası bir depremde kenti bekleyen  kimyasallardan kaynaklanacak tehlikelere dair daha önce medya ile paylaşılan rapor hakkında bilgi verildi.

– Cumartesi günleri yapılan söyleşiler ile mühendislik konularının yanı sıra çevre,bilim,insan ve toplumsal içerikli bir programı kapsayan bu etkinliklerle Fuat  ERCAN,Beyza ÜSTÜN,Cüneyt GÖKSU vb. gibi  değerli Akademisyen,Mühendis,Bilim  insanlarını  öğrenciler ve üyelerle  buluşturdukları dile getirildi.

– AKP eliyle hayata geçirilen baskı politikalarına ve her geçen gün artan yoksulluğa değinildi. Kentsel dönüşüm, HES projeleri, kıdem tazminatı hakkının gaspı ve sağlıkta yıkım politikalarının yanı sıra mesleki alana yönelik tartışmalar yürütüldü.

Genel kurulun ardından yapılan seçimler neticesinde resmi olmayan sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Asıl Yönetim Kurulu

ONUR GÖKULU
S. MERT SOMTÜRK
ERSAN SARIGÜL
S. SELİN TOP
HAŞMET CAMCI
BERİL AKAYDIN
ÖZLEM KİZİR

Yedek Yönetim Kurulu

ÖZGÜR ÖZTÜRK
FAHRETTİN YILMAZ
UTKU ASLANTÜRK AKAN
DEVRİM BARIŞ KAYMAK
BAHAR ÖNDÜL
FUNDA ATAŞ
NURSEL SÖZÜŞEN