Katliamcı İsraile Karşı ‘Başbakanlık ofisine yürüyoruz’
Spread the love

Filistin İçin İsrail’e Karşı Boykot Girişimi eylemlerine devam ediyor. Bugün (1 Haziran salı) yine sol ve emek güçlerinin katılımıyla İstanbul’da bir yürüyüş düzenlenecek.
Eylem için saat 18.30’da AKM önünde toplanılacak ve 19.00’da Başbakanlık ofisinin bulunduğu Beşiktaş’a yürünecek.

Boykot Girişimi’nin internet sitesinde yayınlanan eyle çağrısında şöyle denildi:

“İsrail katliamın ardından yalanlarına devam ediyor
Gazze’e yardım götüren uluslararası yardım konvoyuna İsrail’in gerçekleştirdiği saldırıyla çok sayıda insan hayatını kaybederken, yine çok sayıda yaralı var. İsrail bir yandan karartma uygulayarak bölgeden sağlıklı haber alınmasını engellerken diğer yandan da her türlü dezenformasyon yöntemini kullanarak yalanlarıyla uluslararası kamuoyunu yönlendirmeye çalışıyor. Ama mızrak çuvala sığmayacak kadar büyük!

Dün olduğu gibi bugün de alanlarda İsrail’in gerçekleştirdiği katliama karşı sesimizi yükseltmeye, Filistin halkıyla soluğumuzu birleştirmeye devam edeceğiz.

Filistin İçin İsrail’e Karşı Boykot Girişimi; İsrail’e dur demek için herkesi sokağa çağırıyor. Sesimizle, soluğumuzla, bayraklarımızla hep beraber bu katliama dur diyelim. Hep beraber Taksim’den Beşiktaş’a, Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne yürüyerek taleplerimizi haykıralım:

ELÇİ DEFOLSUN, ANLAŞMALAR YIRTILSIN!”


Spread the love