Katiller canımıza kıydı, hesabını soracağız! – Politeknik

Ankara’daki emek, demokrasi ve barış mitingine gelen binlerce insandık. Emek ve meslek örgütlerinin çağrısıyla AKP’nin yağmasına, talanına, savaşına dur demek için Türkiye’nin dört bir tarafından gelenlerle yürümeye hazırlandığımız sırada patlatılan bombalar 105 canımıza kıydı. Dostlarımızı, meslektaşlarımızı, yol arkadaşlarımızı kaybettik. Yüzlerce yaralı hala tedavi altında.

Şantiyelerde, madenlerde, çalışma yaşamında emeğimizi çalıp canımızı alanlar, barışı ve kardeşliği inşa edeceğiz diyerek çıktığımız sokaklarda bize kıyanlar, eşit ve özgür dünya kuracağız diye yürüdüğümüz bu yolda yine en iyi bildikleri işi, hain bir katliamı gerçekleştirdi.

Katliamın sorumlularını tanıyoruz. Roboski’den, Reyhanlı’dan, Haziran İsyanı’ndan, Soma’dan, Ermenek’ten, Suruç’tan, Cizre’den biliyoruz. Hep karşımızdaydılar.

Gerici ve mezhepçi politikalarıyla IŞİD ve diğer islamcı çetelere yardım ve yataklık edenleri, sınırımızda ve sınır ötesinde lojistik sağlayanları tanıyoruz.

13 yıllık yağma ve talan iktidarını her türlü hukuksuzluğa rağmen sürdürmeye çalışan Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve AKP iktidarı katliamın gerçek sorumlularıdır. Yarattıkları ölüm düzeninin hesabını verecekler.

Hesap sorulurken halkın mühendisleri, mimarları, plancıları da olacak. AKP iktidarı son bulurken, Saray yıkılırken halkın mühendisleri, mimarları, plancıları da olacak.

Acımız büyük. Öfkemizle acımızı taşıyacak, güzel bir yaşamı inşa edeceğiz.

Hiç unutmayacağız, unutturmayacağız…

Politeknik