Kamu ihalelerinde her yol AKP’li peyzaj mimarına çıkmış
Spread the love

AKP iktidarını kamu ihalelerinde öne çıkan peyzaj mimarı AKP Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a 5 yılda 78 gençlik merkezi ve 11 kentsel dönüşüm projesi verildiği ortaya çıktı.

Kamu ihalelerini kendisine yakın sermaye gruplarına veren AKP, son olarak Yassıada ve Sivriada’yı hukuksuzca Turizm- Kültürel Tesis Alanı olarak ilan etmesinin ardından ihaleyi AKP Samsun Milletvekili Çiğdem Karaslan’ın eşiyle ortak olduğu Arme Concept Mimarlık şirketine verdi. Cumhuriyet’in haberine göre, ihale gediklisi peyzaj mimarı Karaaslan, ülkenin dört bir yanında 5 yılda 78 gençlik merkezi ve 11 kentsel dönüşüm projesinin ihalesini aldı.

78 Gençlik Merkezi projesi Kocaaslan’a
Sivriada ve Yassıada projelerinin çizimi için üç yıl çalıştığını açıklayan Çiğdem Karaaslan, projeyi aldığı dönem AKP MYK üyesiydi. Çiğdem Karaaslan 7 Haziran seçimlerinde aday olunca Arme Concept Şirketi’nin web sitesi aniden bakıma alınmış ve halen kapalı durumda. Samsun yerel gazetelerinde haber olması üzerine site bir daha açılmadı. AKP’nin gençlik örgütlenmesinden sorumlu MYK üyesi Çiğdem Karaaslan’ın şirketine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan 78 Gençlik Merkezi’nin proje çizimleri verilmiş.

Edirne’den Diyarbakır’a işler tıkırında
Karaaslan, AKP Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı görevine devam ediyor. Çiğdem Karaaslan’ın AKP MYK üyesi seçilmeden önce de kamudan proje çizim işleri aldığı belirlendi. 2011’de Diyarbakır’da Dicle Vadisi Kırklar Tepesi Rekreasyon Alanı İmar Planı Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesini Çiğdem Karaaslan ve eşi Direnç Karaaslan’ın sahibi olduğu Arme Mimarlık firması almış. Arme Mimarlık şirketi; İzmir, Mersin, Diyarbakır, Eskişehir, Adana, Trabzon, Ordu, Erciş, Edirne, Burdur, Bursa- Yıldırım kentsel dönüşüm alanlarının proje çizimlerini gerçekleştirmiş.

politeknik.org.tr


Spread the love