İzmit Halkı Forumda Buluştu Direnişi Konuştu
Spread the love

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı eylemlerinin ardından İstanbul’da parklarda başlayan forumlar hızla yurt geneline yayılıyor. Kocaeli’de düzenlenen forumda son 25 gündür yurt genelindeki eylemler konuşuldu.

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda başlayıp yurdun bir çok yerinde devam eden eylemlerin ardından yurt genelinde parklarda başlatılan forumlara Kocaeli de dahil oldu. Kocaeli Cumhuriyet Parkı’nda bir araya gelen İzmitliler, foruma başlamadan önce polis saldırısı sonucu hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Üniversitelilerin, işçilerin, akademisyenlerin katıldığı forumda Taksim Meydanı ve Gezi Parkı eylemleri tartışıldı. Haziran İsyanının nasıl ortaya çıktığı, neler getirdiği, nasıl büyütülebileceği konuşuldu. Halkın artık halktan yana yayın yapan kanallara ve gazetelere sahip çıkması gerektiği vurgulandı.

Kocaeli’de yapılan yürüyüşlerdeki eksikliklerden yola çıkarak direnişin kentte nasıl yaygınlaştırılacağı konuşuldu. Yürüyüş yolunun artık yürüyüşlere açıldığını, bunun bir kazanım olduğundan bahsedildi. Bundan sonra yapılacak forumların daha geniş kitlelere ulaşılması gerektiği vurgulandı. Forumda “mücadele” vurgusu ön plana çıktı.


politeknik.org.tr


Spread the love