İzmir’de mühendislik öğrencileri “Toplumcu Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Haftası’nda” buluşuyor
Spread the love

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’na (İKK) bağlı öğrenci temsilcilikleri 5-6 Mayıs’da “6. Toplumcu Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Haftası’nda” buluşuyor.

TMMOB İzmir İKK ‘ya bağlı öğrenci temsilcilikleri 5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde 6. Toplumcu Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Haftası etkinlikleri gerçekleştirecek. İki gün sürecek olan etkinliğin ilk günü “İzmir’in Şehir Politikaları” oturumunda konuşmacı olan Kültürpark Projesi’ne karşı verdiği mücadele sonucu Bornava Belediyesi tarafından görev yeri değiştirilen şehir plancısı Özlem Şenyol Kocaer’in sunumuyla başlayacak. Endüstri 4.0 ‘ın da tartışılacağı 1. gün oturumu maden mühendisi Nedret Durukan ve Kaos GL yazarı Yıldız Tar’ın katılımcı olduğu “Meslekte ve Üniversitede Toplumsal Cinsiyet Rolleri” oturumuyla son bulacak.

Etkinliğin 2. günü İTÜ İnşaat Fakültesi’den Doç. Dr. Gürkan Emre Gürcanlı’nın katılımıyla “Emek, Sermaye ve Sınıf Bilinci”, gıda mühendisi Bülent Şık’ın katılımıyla da “Üretici kooperatifler ve gıda tekelleşmesi” oturumlarıyla tamamlanacak.

politeknik.org.tr


Spread the love