İzmir’de meslek odaları ve sendikalar “Hükümet istifa” dedi
Spread the love

TMMOB, DİSK ve KESK yolsuzluklara karşı “Hükümet istifa” diyerek İzmir’de sokağa çıktı. Basmane Meydanı’nda toplanan kitle Konak Meydanı’na yürüdü.

TMMOB, DİSK ve KESK büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında hırsızların salıverilmesine karşı 27 Şubat Cuma günü İzmir’de Konak Meydanı’na yürüdü.

Polisin Konak Meydanı’na yürünmesine izin vermeyeceğini söylemesine rağmen eylem programını değiştirmeyeceklerini ve yolu kapatıp yürüyüşlerine başlayacaklarını ifade eden DİSK görevlileri polis barikatını kaldırttı. Kitle, Çankaya yolunu trafiğe kapatarak yürüyüşe geçti. Yol boyunca “Hükümet istifa”, “Her yer yolsuzluk her yer rüşvet”, ”Hırsız var” sloganları atıldı.

Hırsızlığa ve rüşvete gömülenlerden hesap soracağız
Konak Meydanı’nda yapılan basın açıklamasını KESK İzmir Şubeler Platformu dönem sözcüsü Ramis Sağlam okudu. Sağlam, AKP’nin baştan sona rüşvetle, hırsızlıkla batağa saplandığını ve meşruluğunun kalmadığını belirtti. 17 Aralık operasyonundan bugüne kadar yaşanan baskıları, yasakları, yolsuzluk ve rüşvetleri özetleyen Sağlam “Bu iktidardan kurtuluncaya kadar alanlarda olmaya devam edeceğiz” sözleriyle işçi ve emekçileri AKP’ye karşı mücadeleyi büyütmeye çağırdı. Sağlam “Daha özgür eşitlikçi hırsızlığın, yolsuzluğun olmadığı, barışçıl, laik, demokratik Türkiye özlemi gerçekleşene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

izmir-yolsuzluk-eylemi-AA

politeknik.org.tr


Spread the love