İzmir’de Genç Makina Mühendisleri’nden Ali İsmail belgeseli

Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Genç Mühendisler Komisyonu Haziran İsyanı’nın birinci yılında “Ali: Düşlerinde Özgür Dünya” belgeselinin gösterimini yaptı.

MMO İzmir Şubesi Genç Mühendisler Komisyonu, 30 Mayıs günü Tepekule Kongre Merkezi’nde Ali İsmail Korkmaz Belgeseli gösterimi yaptı. Haziran İsyanı bir yılı arkasında bırakırken genç makina mühendisleri Haziran İsyanı’nda hayatını kaybeden Ali İsmail’in belgeselini izlemek üzere bir araya geldi.

Tepekule Akdeniz Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe mühendislerin ve halkın katılımı yoğun oldu. Belgesel gösteriminden önce MMO İzmir Şubesi YK üyesi Ahmet Ümit Serçe bir konuşma yaptı.

Serçe konuşmasında Genç Mühendisler Komisyonu’nun halktan ve emekten yana etkinliklerinin devam edeceğini söyledi. Serçe, taşerona karşı mücadele veren bütün emekçilere, güvencesiz çalışma koşullarına karşı mücadele eden maden emekçilerine, Harmandalı mahalle sakinlerine ve onların yürütmekte olduğu hak mücadelelerine selam yolladı. Serçe, “Ne zaman halk düşmanları, hayatımıza ve emeğimize saldırmaya kalksa orada muhakkak bizleri bulacaktır.” ifadesini kullandı.

Belgeselin yapımını üstlenen Kolektif sinemaya teşekkür eden Serçe “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam.” diyerek sözlerini bitirdi.

politeknik.org.tr