İTÜ’lüler işçi sağlığı ve iş güvenliği panelinde buluştu
Spread the love

İTÜ’de mühendislik öğrencileri, ülkenin dört bir yanında katliam gibi gerçekleşen iş cinayetlerine karşı işçi sağlığı ve iş güvenliğini panelinde bir araya geldi

İTÜ’de, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kulübü’nün düzenlediği “İşçi sağlığı iş güvenliği ve mühendisler” paneli katılan mühendislik öğrencileri çalışma yaşamında işçi sağlığı-iş güvenliğini ve mühendisleri tartıştı. İTÜ Maslak Yerleşkesi’nde bugün (10 Aralık) gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak inşaat mühendisi ve iş güvenliği uzmanı Ersin Kiriş katıldı.

Mühendisler de işçi sağlığı ve iş güvenliği mücadelesinin parçası

Konuşmasına Türkiye’de yaşanan iş cinayetleri ile başlayan Kiriş, AKP’nin sermayeden yana çıkardığı yasalarla iş cinayetlerinin baş sorumlusu olduğunu, belirtti. Çalışma yaşamında mühendislerin de hayatını kaybettiğini söyleyen Kiriş; güvenli bir geleceğin inşa edilebilmesi için, mühendislerin çalışma yaşamındaki sorumluluklarını, bilgilerini ve teknik formasyonlarını halkın, emeğin çıkarları için kullanmak zorunda olduğunu ifade etti. Mühendislerin de işçi sağlığı ve iş güvenliği mücadelesinin bir parçası olduğunu vurgulayan Kiriş, bulundukları her zeminde bu mücadeleyi yükseltmeye çalıştıklarını söyledi.

Panel, soru-cevap kısmının ardından tamamlandı.

politeknik.org.tr


Spread the love