İTÜ’lü Araştırma Görevlileri Direnişin 100. Gününde

İTÜ’lü araştırma görevlileri hak gasplarına ve işten atılmalara karşı üniversitede kurdukları çadırının 100. gününde İTÜ Maslak Kampüsü Merkez Yemekhane önünde bir etkinlik gerçekleştirdi.

 

İTÜ yönetiminin uyguladığı hak gasplarına ve güvencesizleştirme politikalarına karşı İTÜ’lü araştırma görevlileri, geçtiğimiz ağustos ayından itibaren düzenledikleri eylemlerle tepki gösterdi. Dört ay önce ise işten atılmalar başlayınca, eylemlerini arttıran araştırma görevlileri, 4 Aralık 2012’de İTÜ Maslak Kampüsü’nde direniş çadırı kurdu.

İTÜ’lü araştırma görevlileri direniş çadırının 100. gününde (14 Mart) bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte sık sık ‘Direne direne kazanacağız’ sloganı atan araştırma görevlileri; işten atılan tüm araştırma görevlileri işe geri dönene kadar mücadele edeceklerini belirtti. İTÜ Rektörlüğü’nün hukuksuz uygulamaları ve özlük haklarının gasp edilmesi son bulana kadar direnişin devam edeceği vurgulandı.

Etkinlik direniş çadırı önünde çekilen halaylarla devam etti. Gecenin devamında ‘Yağmuru Bile’ adlı film gösterimi yapıldı ve ardından bir forum gerçekleştirildi.

 

 

 

 

politeknik.org.tr