İTÜ’de mimarlık ve şehircilik öğrencilerinden ‘Barış Atölyesi’

İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık ve şehir planlama öğrenci ve akademisyenleri Ankara katliamında hayatını kaybedenleri ‘Barış Atölyesi’nde andı, üretimlerini Taşkışla binasında sergiledi

IMG_2440

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri Ankara katliamının ardından üniversitelerde ilan edilen 2 günlük boykotta ‘Barış Atölyesi ve Forumu’ düzenledi. Saat 10.04’te bir araya gelen üniversite bileşenleri Güney Doğan için bir anmak gerçekleştirdi. Ardından okulda yürüyüş düzenleyen üniversiteliler herkesi foruma davet etti. Forumda katliamda hayatını kaybeden İTÜ İnşaat Fakültesi öğrencisi Güney Doğan’ın şahsında tüm kaybedilenleri unutmayacaklarını belirten öğrenciler;  Ankara’da yapılan katliam ile ilgili neler yapılabileceğini, nasıl bir arada ve dayanışma içinde olunacağının yollarını konuştu.

Forum sonunda çeşitli videolar hazırlandı.

Barış atölyesinde ise ‘barış’ isteğini duyuran pankartlar hazırlandı. Pankartlar Taşkışla öğretim üye ve yardımcıları, öğrencileri ile birlikte binanın cephesinden sergilendi.

Polisler üniversiten kovuldu

Barış atölyesini taciz eden sivil polisler Taşkışla binasından kovuldu. Ellerinde cihatçı katillerin listelerinin olmasına rağmen bir şey yapmamaları buna rağmen “barış” isteyen üniversitelileri fişlemeye çalışmaları protesto edildi.

IMG_2442 IMG_2450 IMG_2475 IMG_2480 IMG_2483 IMG_2491 IMG_2498 IMG_2523 IMG_2542 IMG_2543 IMG_2546 IMG_2548

politeknik.org.tr