İTÜ Rektörü Karaca gerici uygulamalara doymuyor: Havuza kadın-erkek seansı

İTÜ Rektörü Karaca havuz seanslarına gerici uygulama getirdi. Özel seanslar arasında erkek ve kadınların birbirlerini görmemeleri için havuzun bir saat kullanıma kapatılması kararı alındı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) havuz seansları belirli günlerde kadınlar ve erkeklere özel seanslar olarak ayrıldı. Yüzme havuzunun karma kullanımından rahatsız olan gerici zihniyetin dilekçe vererek kadın ve erkek ayrı havuz kullanım seansları talebi üzerine rektör Mehmet Karaca havuz kullanım seanslarını karma, kadın ve erkek olmak üzere üçe ayırdı.

Önceden tüm seansları karma olan İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda, perşembe günü belirlenen erkek ve kadınlara özel seanslar arasında erkek ve kadınların birbirlerini görmemeleri için havuzun bir saat kullanıma kapatılması kararı alındı.

Gerici, cinsiyetçi, bilim düşmanı Karaca!
Karaca’nın gerici, bilim düşmanı uygulamaları ilk değil. 2015 yılında ormanlık alanda cami yapılmasını onaylayan Karaca, temeli gizlice attı. 2016 yılında havuzda bir İTÜ öğrencisinin bir kadını taciz etmesi üzerine tacizciyi teşhir eden kadınları soruşturma açma bahanesiyle tehdit etti. Okulda cihatçı-gerici oluşumları destekleyen ve onlara imkanlar sunan Karaca, 2017 yılıda İTÜ Dans Kulübü’ne salon vermeyeceğini ilan etti.

Üniversitede bilime de savaş açan Karaca, 23-24 Aralık 2017 tarihinde düzenlenmesi planlanan Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu afişlerini “uygun bulmadıkları” gerekçesiyle astırmadı. Üniversitede bilimi, akademik özgürlüğü savunan akademisyenlere de savaş açan Karaca, haklarında soruşturmalar başlattığı 2 akademisyeni, 695 sayılı KHK ile üniversiteden ihraç ettirmiş oldu.

politeknik.org.tr