İşten Atılan Enerji İşçisi Murat Göçmen Yaşamını Yitirdi
Spread the love

Geçtiğimiz günlerde BEDAŞ’ta çalışırken işten atılan Murat Göçmen temmuz ayı maaşını alamadı. Sara hastası Göçmen ilacını alamadı ve geçirdiği sara krizi sonucu yaşamını yitirdi.
BEDAŞ’ı satın alan Cengiz-Kolin-Limak şirketler grubu 1 Ağustos’ta 540 enerji işçisini işten attı. İşten atılan işçiler 1 Ağustos’tan beri BEDAŞ önünde işlerine geri dönmek için mücadele veriyor.
İşten atılan 540 işçiden biri olan Murat Göçmen de diğer işçiler gibi temmuz ayı maaşını alamadı. Sara hastası olan Göçmen gittiği eczaneden ilacını alamadı ve 7 Ağustos sabaha karşı geçirdiği sara krizi sonucu yaşamını yitirdi.
7 Ağustos günü DİSK Enerji-Sen üyesi işçiler BEDAŞ önünde bayramlaşmak üzere buluşacaktı. Göçmen’in yaşamını yitirmesi üzerine bayramlaşma etkinliği iptal edildi ve Murat Göçmen için basın açıklaması yapıldı.
Yapılan açıklamada, işten atılan Murat Göçmen’in katilinin taşeron sistemi olduğu belirtildi. Direnişi bayramda da bırakmayacaklarını ifade eden işçiler “işbaşı yapana kadar direnişimiz sürecek, Murat da bizle olacak” dedi.
Murat Göçmen’in cenazesi bugün (8 Ağustos) İstanbul’da Gazi Mahallesi’ndeki Cemevi’nden kalkacak.
politeknik.org.tr

Spread the love